+48 604 071 990 |  Łódź, ul. Sitowie 12 |  biuro@istronywww.pl | 

wtorek, 03 marzec 2015 07:23

Czy potrzebuję responsywnej strony internetowej?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wielu klientów zastanawia się czy potrzebują responsywnej strony internetowej, która będzie dostosowywała się do urządzeń mobilnych. Klienci, którzy już założyli stronę internetową zastanawiają się z kolei nad inwestowaniem w takie rozwiązania, a Ci którzy chcą dopiero mieć swoją witrynę mają wątpliwości czy inwestować dodatkowe fundusze w stronę responsywną ?
Otóż warto! Jak najbardziej! Oto kilka powodów:

  1. Strony RWD są bardziej przyjazne w użytkowaniu takie strony - wypełniają cały ekran i jest mniejsza przestrzeń po bokach, szczególnie widoczna na dużych ekranach z rozdzielczościami Full HD.
  2. Będziemy mieli więcej użytkowników odwiedzających nasze witryny ze względu na wygodę.
  3. Google wprowadza nowy algorytm promujący strony responsywne. Czyli witryny, które mają układ dostosowujący się do smartfonów będą dodatkowo premiowane w wynikach wyszukiwania (SERP).

Trzeci powód jest oczywiście najważniejszy i najbardziej przemawia za koniecznością budowy strony dla urządzeń mobilnych. W prosty sposób można wyprzedzić konkurencję. Google już oficjalnie potwierdziło tutaj, że od 21 kwietnia 2015 roku że planowany update algorytmu ma mieć decydujący wpływ na wzrost w wynikach wyszukiwań. Będzie to również istotny wpływ na ranking stron o którym pisałem tutaj.

responsywne strony www

Przy okazji możesz sprawdzić czy Twoja witryna jest przyjazna urządzeniom mobilnym tutaj: 

https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Mało tego. Jak tworzę stronę www to w narzędziach dla webmasterów dostaję czasami alert o tym, że trzeba kilka rzeczy poprawić. Do tej pory było tak gdy robiłem stronę responsywną i trzeba było dopracować niektóre elementy. Ale ostatnio dostałem taki komunikat dotyczący strony rolety bielsko, którą tworzyłem już dawno temu kiedy nie było technologii RWD. To dobitnie pokazuje jaki nacisk Google kładzie na wyszukiwarki.

Klienci istronywww.pl nie muszą się martwić o dopłatę za stronę responsywną. Wszystkie strony tworzone na istronywww.pl są budowane na urządzenia mobilne bez dodatkowych opłat.

Zapraszam jak zwykle do zadawania pytań w komentarzach.

Czytany 1437 razy Ostatnio zmieniany sobota, 10 grudzień 2016 07:53