+48 604 071 990 |  Łódź, ul. Sitowie 12 |  biuro@istronywww.pl | 

środa, 11 marzec 2015 07:45

Jak powinien wyglądać zoptymalizowany tekst na stronie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wiele mówi się o potrzebie optymalizacji strony, opisu na stronie pod kątem wyszukiwarek. Ale jak powinien wyglądać zoptymalizowany tekst na stronie? Dokładnie nikt tego nie powie ponieważ nikt tego do końca nie wie jak działają i jaki dokładnie algorytm mają wyszukiwarki. Jednak przez lata w branży SEO, obserwując Google i wyciągając wnioski z pojawiających się wskazówek dla webmasterów oraz updatom algorytmów google można przyjąć jakieś ogólne założenia.

SEO

Oto wskazówki jak powinien wyglądać zoptymalizowany tekst na stronie:

 1. Tytuł strony powinien zawierać od 40 do 70 znaków.
 2. Strona internetowa powinna posiadać meta opis (widoczny w wynikach wyszukiwania) do 150 znaków.
 3. Na stronie powinny znajdować się obrazki - wszystkie z wypełnionym atrybutem alt i powinien chociaż jeden obrazek posiadać słowo kluczowe w atrybucie alt.
 4. Pozycjonowany tekst powinien pojawić się już w pierwszym akapicie tekstu.
 5. Pozycjonowana fraza powinna być pogrubiona (znacznikiem strong)
 6. Powinny znajdować się znaczniki h1 - h6. Jeden znacznik H1 na stronie i kilka H2.
 7. W tekście powinien pojawić się chociaż jeden link do zewnętrznej strony np.: rolety bielsko
 8. w tekście powinno pojawić się kilka razy powtórzenie frazy pozycjonowanej jak powinien wyglądać zoptymalizowany tekst na stronie
 9. Na stronie powinno znaleźć się conajmniej 300 wyrazów.
 10. Strona / podstrona powinna być zamieszczona na portalach społecznościowych (np. Facebook) i uzyskać polubienia czy udostępnienia
 11. url podstrony powinien zawierać słowo kluczowe

Jak sami widzicie nie jest to taka prosta sprawa napisać tekst spełniający te wszystkie warunki. Ale powiem szczerze, że warto. Mało tego - warto często wprowadzać nowe teksty na stronę w postaci artykułów - aby prowadzić bloga czy serwis informacyjny. W USA 90 % firm zamieszcza wartościowe teksty na swoich stronach, u nas w Polsce to tylko 10%. w stanach dużo wcześniej zaczęli stosować się do prostej zasady - im masz więcej unikalnej wartościowej treści na stronie tym lepiej jesteś postrzegany w google i przez klientów. Ponieważ trzeba zrozumieć, że roboty google to roboty! A zadaniem robota jest jak najbardziej upodobnić się do tego jak działa, myśli człowiek. Także proszę zrozumieć, że w kwestii stron internetowych jak często pisze się artykuły z unikalną treścią wnoszące coś dla ludzi, dla ich wiadomości - to jasne jest, że robot uzna taką stronę za bardziej wartościową i pozycja na daną frazę skoczy do góry. Po przecyztaniu tego tekstu powineneś zrozumieć jak powinien wyglądać zoptymalizowany tekst na stronie.

Aby sprawdzać optymalizację są przydatne do tego narzędzia.

1. http://www.seoptimer.com/ - po wejściu na tą stronę wklejamy link swojej strony / podstrony i analizuyjemy
2. WordPress SEO - plugin dla CMS Wordpress, który pilnuje czy wykonujemy wszystkie czynności aby jak najbardziej zoptymalizować tekst.

Czytany 2573 razy